25 Czerwiec 2021
 starosta Robert Kieruzal oraz członek Zarządu Marek Potarzycki podczas zakończenia roku w ZSP Nr 2 w Kępnie
 starosta Robert Kieruzal oraz członek Zarządu Marek Potarzycki z laureatami Nagrody Starosty Kepińskiego
  starosta Robert Kieruzal z laureatami Nagrody Starosty Kepińskiego
 starosta Robert Kieruzal
 starosta Robert Kieruzal  z laureatami Nagrody Starosty Kepińskiego
 wicestarosta Alicja Śniegocka
 dyrektor LO Nr I w Kępnie Danuta Stefańska, wicestarosta Alicja Śniegocka oraz proboszcz parafii św. Marcina w Kępnie Jerzy Palpuchowski
 dyrektor LO Nr I w Kępnie Danuta Stefańska, wicestarosta Alicja Śniegocka wraz z laureatami Nagrody Starosty Kepińskiego
 dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, wicestarosta Alicja Śniegocka wraz z laureatami Nagrody Starosty Kepińskiego
 wicestarosta Alicja Śniegocka
 wicedyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Urszula Tyra, dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, wicestarosta Alicja Śniegocka, proboszcz parafii św. Marcina w Kępnie Jerzy Palpuchowski

42 wyróżnienia przyznano uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński, którzy spełnili kryteria zawarte                     w Programie wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński. 35 uczniów uzyskało średnią powyżej 5,3. Najwyższą uzyskała Aleksandra Polak uczennica kl. III LO Nr I im. mjra H.Sucharskiego – 5,88.

Miniony rok szkolny był rokiem wyjątkowym. Ze względu na panującą pandemię odwołana została zdecydowana większość konkursów, olimpiad oraz zawodów sportowych. Mimo to uczniowie osiągnęli wiele znaczących wyników.

Finalistkami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zostały uczennice kl. IV Technikum agrobiznesu w ZSP Nr 2 Laura Antoszków i Alicja Jakubczak (op. p. J. Kokot). II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta zajęła Marta Gabas uczennica kl. III LO Nr I im. mjra H. Sucharskiego (op. p. M. Piasta). Finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” zostali uczniowie                 LO Nr II przy ZSP Nr 1: Martyna Nawrot, Aleksandra Ciurys, Kacper Polarczyk (op. p. E.Malinowska). Najbardziej znaczącym osiągnięciem          w sporcie był srebrny medal drużyny LO Nr I im. mjra H.Sucharskiego w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w biegach na orientację. W skład drużyny weszli: Jakub Gliński, Miłosz Markowski, Julian Hanas, Patryk Ociepa (op. p. E Rybczyńska).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zrezygnowano w tym roku z uroczystej gali. Nagrody zostały wręczone w poszczególnych placówkach w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego przez Starostę Kępińskiego Roberta Kieruzala oraz Wicestarostę Alicję Śniegocką. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie w zakończeniu roku szkolnego uczestniczył również Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki.

Podczas uroczystości Starostowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i młodzieży za zaangażowanie w realizację swoich obowiązków w czasie nauczania na odległość, złożyli gratulacje całej społeczności szkolnej z okazji zakończenia wyjątkowo trudnego roku szkolnego oraz życzyli wszystkim udanych wakacji.

Pełna lista nagrodzonych uczniów w załączeniu.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz