do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
09 Luty 2018
kategoria:
Aktualności

Ze względu na  złą jakość powietrza w Kaliszu  w dniu dzisiejszym (09.02.2018) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM2.5 oraz  zgodnie z Polskim indeksem jakości powietrza – dla czasu uśredniania 1 godzina –jakość powietrza jest zła, starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać spędzania czasu na zewnątrz,pozostała populacja powinna je ograniczyć, nie zalecane są aktywności na zewnątrz.

Dla pyłu PM10 jakość powietrza w Kaliszu - oceniana  na podstawie pomiarów bieżących oraz  zgodnie z Polskim indeksem jakości powietrza – dla czasu uśredniania 1 godzina - jest dostateczna. Zgodnie z Polskim indeksem jakość powietrza jest średnia, zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko (starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy), które mogą odczuwać skutki zdrowotne, pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło.

Ponadto informujemy, że dnia 08.02.2018 r. na stacjach pomiarowych w Borówcu, Kaliszu, Koninie, Koziegłowach, Pile i w Poznaniu odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może utrzymywać się w dniu dzisiejszym tj. 09.02.2018 r.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H