08 Listopad 2011

4 listopada setne urodziny obchodziła mieszkanka Wodzicznej w Gminie Trzcinica Pani Marta Musiała. Jubilatka urodziła się w 1911 r. i na Jej 100 urodziny  4 listopada, zjawili się z kwiatami i prezentami,  liczni goście: Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, Pani Senator RP Elekt Andżelika Możdżanowska, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, oraz  delegacja Związku Kombatantów RP z Prezesem Koła Ignacym Gruszką i Przewodniczącym Rady Powiatowej Panem Stefanem Drzazgą   a także Sołtys Wodzicznej Pan Tadeusz Tomalik.

Pani Marta, po pełnym trudów życiu,  dożyła w tak dobrym zdrowiu dzięki troskliwej opiece rodziny (5 córek, 14 wnuków i 21 prawnuków) a szczególnie najmłodszej Pani Anieli. Przez całe życie prowadziła gospodarstwo rolne, nawet w czasie okupacji gdyż mąż przebywał na robotach przymusowych.Pani Marta przez całe swoje życie nigdy nie przebywała w szpitalu. Mąż Stanisław zmarł  w 1986 r. Pani Marta od  6 lat przebywa wyłącznie w domu, gdyż straciła wzrok. Oprócz tego czuje się dobrze i w dowód świetnej pamięci wyrecytowała wierszowaną modlitwę.