02 Październik 2009

W dniu 01.10.2009r.  zorganizowano uroczystość honorową ukończenia 100 lat życia przez mieszkańca Gminy Kępno, kombatanta II Wojny Światowej, Stefana Nowakowskiego.  Z Jubilatem i najbliższą rodziną, spotkali się; Wicestarosta Kępiński Zenon Kasprzak , Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus,  Zastępca Kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Kępnie Tadeusz Witkowski oraz kierownik kępińskiego Urzędu Stanu Cywilnego Piotr Lepka i kierownik Inspektoratu ZUS w Kępnie Aleksandra Śmiałek.
Wicestarosta  Kępiński przekazał na ręce Jubilata życzenia  a także medal i życzenia  od Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych - Ministra Janusza Krupskiego.
Pan Stefan Nowakowski urodził się w 01.10.1909r. w Kliczkowie w pow. Sieradzkim. Nauczyciel, Wieloletni Inspektor Oświaty w Powiecie Kępińskim,  Uczestnik II Wojny Światowej.
Swoją pracą przyczynił się do odbudowy kraju, szczególnie rozwoju oświaty.
Wieloletni aktywny członek Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową „Za zasługi dla Rozwoju Województwa Poznańskiego”, Odznaką Honorową PCK, Medalem Pamiątkowym „Za Ofiarny Udział w Budowie Szkół Pomników Tysiąclecia”, Medalem Pamiątkowym z okazji 25 Rocznicy Powiastania L.W.P., Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność społeczną i pedagogiczną.