07 Maj 2010

Na zaproszenie Starosty w Powiecie Kępińskim przebywała w dniach 10.05. – 14.05.2010 r. delegacja z Aurich. Oficjalną umowę o wzajemnym partnerstwie między powiatami Kępińskim i Aurich podpisano 1 wrzenia 2002 r. Od tej pory trwa ścisła wymiana w dziedzinach, które należą do zadań jednostek samorządowych. Współpracę tą kontynuują również SP ZOZ w Kępnie, Liceum Ogólnokształcące Nr I  im. mjra  H. Sucharskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Zrealizowano wspólnie kilka programów kulturalnych min. „Różnice kulturowe krajów sąsiedzkich”, czy wymianę  artystyczną realizowaną przez uczniów i ich opiekunów artystów malarzy.
Po spotkaniu z władzami Powiatu Kępińskiego – Starostą Jerzym Trzmielem, Przewodniczącym Rady Powiatu Franciszkiem Trąpczyńskim i Członkami Zarządu Powiatu, delegacja niemiecka składająca się z przedstawicieli władz strażackich na czele ze starostą Walterem Teurkaufem i jego zastępczynią Ritą Janssen
wzięła udział w obchodach „Dnia Strażaka” w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kępnie . Zaproszeni goście zapoznali się również z historią Kępna, oraz działalnością OSP Kępno. Pokaz w Muzeum OSP i przejażdżka Magirusem wzbudziła zachwyt gości i zebranych wokół mieszkańców naszego miata.

Delegacja miała również okazję zapoznać się z programami bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Policji  i ochroną przeciwpożarową w  zakładach meblowych PIASKI i GABI. Dzięki dobrej współpracy z Urzędami Gmin w Baranowie, Bralinie i Kępnie oraz z OSP  Murator, Bralin i Świba a także KP Policji oraz Pogotowia Ratunkowego, zaprezentowano pokazy działań ochotniczej straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego. Pięknym akcentem spotkania było  poświęcenie samochodu strażackiego darowanego przez Gminę Ihlow dla OSP Murator.
W piątek rano oficjalnie pożegnano delegację życząc sobie dalszej tak owocnej współpracy i szybkiego spotkania w podobnym gronie.

Nazwa pliku Pobierz
PROGRAM WIZYTY.pdf pobierz