08 Wrzesień 2009

6 września w Trzcinicy odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Kępińskiego.
Uroczystości rozpoczęły się od  przejazdu  korowodu dożynkowego na boisko sportowe w Trzcinicy.  Następnie odbyła się Msza Święta i uroczyste otwarcie dożynek poprzez składanie wieńców dożynkowych i chleba. Swoje podziękowania na ręce Starosty i Starościny dożynek złożyli Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel. Starosta w swoim wystąpieniu mówił o wadze święta plonów i jego okazji do wyrażenia uznania za ciężką i pełną poświęceń prace w rolnictwie. Podczas uroczystości przedstawiciele samorządów podzielili się z gośćmi kawałkami chleba upieczonego z tegorocznych plonów. Uroczystości uświetnił występ chóru "Laskowianie", który rozbawił gości swoimi przyśpiewkami.
Na scenie zaprezentowali się również między innymi uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz w Laskach.