31 Październik 2011

21 października 2011 roku odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Pracownika Budownictwa.  Uroczystość  zgromadziła podobnie jak w latach ubiegłych dużą rzeszę osób a także firm związanych z budownictwem. Na tegorocznej uroczystości Kapituła Kępińskiego Stowarzyszenia Pracowników Budownictwa  wyróżniła  za całokształt pracy zawodowej Pana Stefana Dróżdża.  Ponadto po raz pierwszy postanowiono przyznać wyróżnienie dla firmy, wyróżnienie to otrzymał Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy  REMBET Sp. z o.o.  ul. Przemysłowa 3a za prężny rozwój firmy oraz duży udział w rozwoju budownictwa na terenie Powiatu Kępińskiego  a także całej południowej wielkopolski. Wyróżnione zostały także trzy inwestycje realizowane na terenie powiatu kępińskiego. Kapituła wyróżniła Starostę Kępińskiego Włodzimierz Mazurkiewicza za realizację inwestycji  polegającej na przebudowie  ulic powiatowych wraz z budową kanalizacji deszczowej i przebudową infrastruktury telekomunikacyjnej i energetycznej a w szczególności za wytrwałość, odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji oraz  sprawność wykonania robót budowlanych, efektem  których  poprawione zostało bezpieczeństwo na ulicach powiatowych będących śródmiejską obwodnicą.

Przebudowa ulic powiatowych w Kępnie wraz z budową kanalizacji deszczowej i przebudową infrastruktury telekomunikacyjnej i energetycznej (ul. Wiosny Ludów, Gen. Sikorskieg, Ks. P. Wawrzyniaka, Kościelna, Kościuszki i Wrocławska) była to inwestycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Priorytet II: Infrastruktura komunikacyjna, Działania 2.2.: Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne), Schemat II: Drogi w granicach administracyjnych miast poniżej 50 tyś. mieszkańców oraz na obszarach wiejskich.

Projekt ten obejmował modernizację ulic powiatowych: ul. Wiosny Ludów, ul. Sikorskiego, ul. Wawrzyniaka, ul. Kościelnej, ul. Kościuszki i ul. Wrocławskiej a także budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Wawrzyniaka i Sikorskiego z jednoczesną likwidacja skrzyżowania z ul. Szpitalną. Głównym wykonawcą inwestycji było konsorcjum: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. (Kępno, ul. Przemysłowa) i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. (Ostrzeszów, ul. Składowa 2). Projektantem  było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Kępno Zakład Usług Projektowo Konsultingowych  Okrzyce 7. Nadzór nad  inwestycją prowadzony był przez firmę DGA S.A. z Poznania.

Koszt realizacji całego przedsięwzięcia wyniósł 5.396.079,04 zł. przy czym współfinansowanie uzyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego uzyskano na poziomie 50 % wydatków kwalifikowanych co wyniosło 2.421.202,87 zł. Pozostałe koszty pochodziły  z budżetu Powiatu Kępińskiego.
Ponadto Kapituła wyróżniła Prezesa Wodociągów Kępińskich za realizacje inwestycji polegającej na „Modernizacji stacji  uzdatniania wody w Grębaninie” a w szczególności za wprowadzenie nowych technologii, gospodarskie podejście,  fachowość i  sprawność wykonania  robót budowlanych
Trzecią inwestycją wyróżnioną przez Kapitułę była realizacja inwestycji przez Firmę  Energetyka Kaliska Usługi Techniczne pn „Budowa linii napowietrznej WN 110kV GPZ Kępno I do GPZ Kępno II wschód” a w szczególności za  fachowość i  sprawność wykonania  robót budowlanych, efektem  których jest powstanie jednej z nowocześniejszych linii w południowej Wielkopolsce. Nagrodę odebrał z uwagi na nieobecność przedstawicieli firmy Ignacy Dymacz Dyrektor Rejonu Dystrybucji w Kępnie.