05 Kwiecień 2010

W auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie odbył się XI Powiatowy Festiwal Teatralny pod hasłem „Dulska wiecznie żywa” – poznajemy komedie Gabrieli Zapolskiej. Pierwszą nagrodę na tegorocznym przeglądzie przyznano grupie teatralnej z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie za fragment „Żabusi” w reżyserii Doroty Dakowskiej. Drugie miejsce zajęła grupa z LO Nr I wystawiająca fragment „Moralności Pani Dulskiej” w reżyserii Agaty Adamskiej. „Ich czworo” w reżyserii Marzeny Piekielnej z ZSP w Słupi jury festiwalu nagrodziło trzecim miejscem.
Nagrodzono również najlepsze aktorki przeglądu. Wyróżnienia otrzymały: Nina Podejma za rolę Dulskiej, Kinga Siubiak za rolę Szwaczki, Natalia Klimecka za rolę Juliasiewiczowej oraz Martyna Moś za wcielenie się w role Muszki.

Organizatorem festiwalu jest Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie wraz z Wydziałem Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie.