05 Marzec 2011
W Kępińskim Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie odbyła się konferencja Comenius podsumowująca całoroczną pracę w ramach programu. Międzynarodowy program Comenius skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli, instytucji, stowarzyszeń i organizacji.
Celem projektu  jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich, co w skrócie ma przyczynić się do  aktywnego obywatelstwa europejskiego. Kępiński ogólniak pierwsze kontakty partnerskie rozpoczął już 15 lat temu w Aurich. Wówczas z inicjatywy Hansa-Jurgena Westermayera rozpoczęły się wspólne działania i współpraca.
W konferencji uczestniczył Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, który przed laty był inicjatorem nawiązania współpracy pomiędzy starostwem w Aurich i Kępnem, partnerami na szczeblu samorządowym od roku 2002.
Z biegiem lat grupa przyjaciół Comeniusa znacznie się powiększyła. Dzisiaj wspólnie działa już kilka szkół z całej Europy, szkoła z Niemiec, Czech, Norwegi, Hiszpanii, Włoch oraz z Polski LO nr 1 z Kępna oraz Zespół Szkół nr 5 z Wrocławia.  W konferencji udział wzięło ponad dziewięćdziesiąt osób, 82 uczniów i 14 nauczycieli z wszystkich szkół działających w programie.