12 Listopad 2009

11 listopada w całym Powiecie Kępińskim obchodzone było Narodowe Święto Niepodległości. Jedno z  najważniejszych polskich świąt, obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystości upamiętniające  to wydarzenie odbyły się tradycyjnie w Kępnie. Wielu mieszkańców naszego miasta pomimo nie sprzyjającej pogody zdecydowało się na udział w  wczorajszych uroczystościach. Jest to dowód na to, że ofiary poniesione w walce wielu pokoleń o niepodległość naszej ojczyzny nie poszły na marne.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za ojczyznę z udziałem licznych pocztów sztandarowych. Następnie  delegacje przy akompaniamencie Orkiestry Dętej przeszły na kępiński rynek, gdzie pod pomnikiem ,,Bohaterom walk o wolność i niepodległość'' złożyły symboliczne wieńce.  W imieniu Starosty Kępińskiego okolicznościowe przemówienie odczytał Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Franciszek Trąpczyński. Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem wszyscy zebrani przeszli do Kina „Sokolnia” gdzie odbyła się akademia pt. „Jeszcze Polska nie umarła” w wykonaniu  uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie oraz Chóru Powiatowego.