27 Październik 2011

W dniu dzisiejszym w trakcie Sesji Rady Powiatu Kępińskiego Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz przedstawił nowe logo Powiatu Kępińskiego. 01 września 2011r. Zarząd Powiatu Kępińskiego Uchwałą Nr 56.IV.2011 wprowadził Regulamin Konkursu  na Logo i Hasło Promocyjne Powiatu Kępińskiego. Celem konkursu było wyłonienie spośród zgłoszonych do udziału  w konkursie projektów, zwycięskiego projektu elementu graficznego, który stanie  się  oficjalnym symbole wizualnym identyfikującym Powiat Kępiński.

Zwycięskie LOGO będzie miało zastosowanie do celów identyfikacyjnych, popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych Powiatu Kępińskiego, znak ten stosowany będzie na   materiałach biurowych, informacyjnych i reklamowych, na stronie internetowej, na stoiskach wystawowych, lub w wydawnictwach rozpowszechnianych przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Decyzją Komisji zwyciężył projekt Pani Magdaleny Szumskiej z Piły

Uczestnikami konkursu były osoby fizyczne zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, agencje reklamowe oraz liczna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie.

Do konkursu zgłoszono 75 projekty logo  i 85 projektów hasła, które zostały poddane  ocenie pod względem  funkcjonalności,  innowacyjności, zgodności z
zasadami regulaminu, a także odzwierciedleniem charakteru Powiatu Kępińskiego.

Propozycja logo to stylizowany znak graficzny przedstawiający literę W – jak Wielkopolska wkomponowaną w granice Wielkopolski, u jej dołu wyeksponowany Powiat Kępiński – jak zielony przylądek Wielkopolski.

Kolory nawiązują do herbu Powiatu Kępińskiego: niebieski, żółty, czerwony. Kolor zielony i brązowy symbolizuje elementy przyrody: drzewa, łąki. Ponadto brąz podkreśla dominujący  w naszym regionie przemysł meblarski.