04 Listopad 2010

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.P.

Jerzego Trzmiela

Starosty Kępińskiego

Na wieczną służbę odszedł człowiek wielkiego serca, który zawsze umiał wsłuchać się w problemy innych i wyciągnąć pomocną dłoń. Od momentu utworzenia powiatu stał na czele Starostwa Powiatowego w Kępnie. Niestrudzenie i wbrew przeciwnościom pracował na rzecz rozwoju naszego powiatu.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie i bliskim składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie

Zarząd Powiatu, Rada Powiatu, pracownicy Starostwa i jednostek organizacyjnych Powiatu Kępińskiego

Księga kondolencyjna będzie wystawiona w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie,

ul. Kościuszki 5 w godz. 800 -1500.

Starosta  Jerzy Trzmiel od 1965 roku związany był z z administracją publiczną i działalnością na rzecz samorządów lokalnych. W latach 1979-1984 pełnił funkcję z-cy Naczelnika a 1984-90 funkcję Naczelnika MiG Kępno . W 1990 r. objął stanowisko Burmistrza. W latach 1994-1998 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. 23 listopada 1998 roku w Zamku Królewskim w Warszawie otrzymał z rąk Prezesa RM Jerzego Buzka nominację na stanowisko Starosty Kępińskiego. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie do  swojej śmierci. W trakcie swojej długoletniej pracy był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. 2 kwietnia 2009 r. podczas XII Zgromadzenia Ogólnego Związków Powiatów Polskich z okazji 10-lecia ZPP i reformy administracyjnej kraju, odznaczony statuetką „Starosta Dziesięciolecia”. W 2008 Najwyższa Kapituła przyznała Jerzemu Trzmielowi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych „Order Radości” . Odznaczony  medalem „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i b. Więźniów Politycznych”, „Za Zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych”. Odznaczony srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi.

Całe życie zawodowe związany był z pracą na rzecz mieszkańców ziemi kępińskiej. Był Przewodniczącym Forum Społeczno Gospodarczego, którego celem jest pobudzanie inicjatyw gospodarczych w wykorzystywaniu potencjału produkcyjnego powiatu.