17 Grudzień 2015

We wtorek, 15 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego.

W trakcie posiedzenia komisji omówiono stan bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie w związku ze znaczną ilością cudzoziemców przebywających na terenie powiatu.

Starosta przedstawił członkom komisji wytyczne Wojewody Wielkopolskiego dotyczące magazynów przeciwpowodziowych, zaprezentowano również stan przygotowań dróg do sezonu zimowego 2015/2016 oraz sposób pomocy bezdomnym w okresie zimowym.

Tematem, który zdominował posiedzenie komisji był stan zanieczyszczenia powietrza na terenie powiatu pyłem PM10.

Po analizie „INFORMACJI O STANIE ŚRODOWISKA I DZIAŁALNOŚCI KONTROLNEJ WIELKOPOLSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA W POWIECIE KĘPIŃSKIM W ROKU 2014”, okazuje się, że w 2014 r. na terenie powiatu stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłu PM10.

Komisja wnioskowała, aby Starosta i Zarząd Powiatu Kępińskiego zwrócili się do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z prośbą o lokalizację na terenie powiatu, urządzenia monitorującego stan powietrza, tak by na bieżąco badać powietrze i na podstawie tych obserwacji opracowywać raporty zagrożeń z przekroczeń dopuszczalnych ilości niebezpiecznych związków.

Na spotkaniu została przedstawiona także informacja o utworzeniu w strukturach resortu obrony narodowej Biura do Spraw Proobronnych.

W dalszej części posiedzenia, Komisja wyraziła pozytywną opinię na temat projektu budżetu Powiatu Kępińskiego na 2016 rok w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf DEFINICJA PYŁU PM10.pdf 15-12-17 12:52 1.16MB pobierz plik: DEFINICJA PYŁU PM10.pdf