10 Kwiecień 2015
W marcu br., na terenie SP ZOZ w Kępnie, odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i pomocy Rodzinie Rady Powiatu Kępińskiego.

Podczas posiedzenia Komisja zajęła się następującymi sprawami:

- informacją Dyrekcji na temat funkcjonowania szpitala i realizacji zadań w 2014 roku, działalności i ilości świadczonych usług, która kształtowała się na poziomie lat ubiegłych. Warto nadmienić, że nie wykazano strat finansowych, SPZOZ nie posiada zobowiązań wymagalnych i utrzymuje płynność finansową,

- zmianami organizacyjnymi związanymi z przeniesieniem gabinetu lekarskiego z budynku Pogotowia Ratunkowego oraz likwidacją dyspozytorni, w związku z reorganizacją systemu państwowego ratownictwa medycznego (naszymi zespołami dysponuje centralna dyspozytornia w Kaliszu),

- informacją nt. przeprowadzonych remontów i planowanych inwestycji, m. innymi:

* remont kuchni,

* przebudowa pomieszczeń poradni położniczo-ginekologicznej,

* przebudowa magazynu RTG,

* remont korytarza łączącego SOR z pozostałą częścią szpitala,

* przygotowanie do budowy lądowiska.

Komisja omówiła również plany na przyszłość tj. sprawę lądowiska, blok operacyjny, sterylizatornię, adaptację pomieszczeń na nowe poradnie specjalistyczne, rozbudowę bazy łóżkowej.

Drugą część posiedzenia zdominowały pytania radnych, na które starannie odpowiadali obecni na posiedzeniu przedstawiciele SPZOZ z dyrektorem na czele.

Na zakończenie spotkania Komisja udała się na teren SOR- u, planowanych pomieszczeń bloku operacyjnego i innych. Efektem spotkania m.in. jest informacja na temat ruchu chorych po zmianach, która w całości dostępna jest w załączniku.

Pełna treść protokółu z posiedzenia Komisji do wglądu znajduje się w Biurze Rady Starostwa Powiatowego w Kępnie.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf informacje dla pacjentów.pdf 15-04-10 11:24 1.56MB pobierz plik: informacje dla pacjentów.pdf

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.