02 Listopad 2011

Jak wynika z danych zawartych na stronie Urzędu Wojewódzkiego i wstępnych list rankingowych Powiat Kępiński uplasował się na pierwszej pozycji zdobywając najwyższą ocenę wśród powiatów które złożyły projekty w ramach tzw.”Schetynówek”. W dniu 5 października 2011 r. Powiat Kępiński złożył do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Poznaniu wniosek na realizację projektu BUDOWA „MAŁEJ OBWODNICY KĘPNA” POPRZEZ PRZEBUDOWĘ DRÓG POWIATOWYCH NR 5713P I 5599P W KĘPNIE. Wniosek złożony został w ramach  Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój i dotyczy przebudowy dwóch ulic: Przemysłowej i Grabowskiej, będących drogami powiatowymi.
Przebudowa projektowana jest na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 8 relacji Warszawa - Wrocław w miejscowości Kępno do skrzyżowania z drogą powiatową nr 5599P relacji Kępno - Grabów w miejscowości Krążkowy oraz na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 relacji Poznań - Bytom w miejscowości Krążkowy do skrzyżowania z drogą powiatową nr 5713P relacji Krążkowy - Kępno w miejscowości Kępno. Ponadto, z przedmiotową drogą krzyżuje się droga powiatowa nr 5707P – ul. Dworcowa w Kępnie i droga gminna nr  G95 w Krążkowach.

Zakres rzeczowy obejmuje przebudowę warstw konstrukcyjnych drogi i nawierzchni, przebudowę  przepustów drogowych, odtworzenie odwodnienia drogi (rowów), budowę zjazdów oraz budowę chodników, a także montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. W ramach niniejszego projektu przewidziano utrzymanie lokalizacji istniejących skrzyżowań z jednoczesną korektą ich geometrii. Całkowita długość drogi wyniesie 1941,84  mb przy szerokości 6,0 m. Całkowita długość chodnika wyniesie 1329,0 mb przy szerokości 2,0 m. W celu realizacji niniejszego projektu Powiat Kępiński podpisał 4 porozumienia intencyjne w sprawie wspólnej realizacji zadania. Porozumienia te podpisane zostały z:

- Miastem i Gminą Kępno,
- przedsiębiorstwem ZPUH Rembet Sp. z o.o.
- Przedsiębiorstwem Transportowym Towarowo – Osobowym EURO – TRANS Zbigniew Jabłoński, ul. Przemysłowa 3,
- przedsiębiorstwem Aluplastika Sp. z o.o.

Udział partnerów jednostki we wkładzie własnym oscyluje w granicach 30 %, z czego 28% pochodzi od JST, a 2% od przedsiębiorstw prywatnych.
Ostateczna lista rankingowa wniosków wyłonionych do dofinansowania, po rozpatrzeniu zastrzeżeń wnioskodawców zostanie opublikowana 30.11.2011 r.  Listy zatwierdzone zostaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do 20.12.2011 r.

NAZWA ZADANIA:
Wartość projektu: 3.044.484,00 zł
Wkład własny: 2.131.139,00 zł (w tym 642.000,00 zł wkład partnerów)
Kwota dofinansowania: 913. 345,00 zł