19 Luty 2010

W dniu 18 i 19 lutego 2010r.w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie Zespołu ds. Rozbudowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie, a 19 lutego Starosty, Wicestarosty i Dyrekcji SP ZOZ, których tematem była  realizacja projektów dotyczących pozyskania środków unijnych na rozbudową kępińskiego szpitala.
Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Kępnie złożono wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa, rozbudowa SPZOZ w Kępnie. Etap I Rozbudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego celem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego na obszarze interwencji SOR”, który uzyskał 121 pkt. i przeszedł pozytywnie proces oceny.
Decyzją Ministra Zdrowia Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 014 730,79 zł.
w ramach Programu Operacyjnego INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO, PRIORYTET: XII. Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, DZIAŁANIE: 12.1.: Rozwój Systemu Ratownictwa Medycznego.
Całkowita wartość zadania wynosi 4 989 172,70 zł. z czego 1 mln złotych stanowić będzie wkład własny Starostwa Powiatowego w Kępnie.  Obecnie trwają prace przygotowawcze w celu podpisania umowy.
Starostwo wystąpiło również z wnioskiem o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja Bloku Operacyjnego oraz dostosowanie Centralnej Sterylizatorni i Oddziału Wewnętrznego do przepisów prawa w SPZOZ w Kępnie”. Wniosek znajduje się w chwili obecnej na liście rezerwowej WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013, w ramach PRIORYTETU V: Infrastruktura dla kapitału ludzkiego, DZIAŁANIE 5.3: Poprawa warunków funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w województwie. W najbliższym czasie podejmowane będą działania w celu uzyskania dofinansowania na realizację projektu. Wartość inwestycji to 14 990 874,08 PLN, kwota dofinansowanie wynosi: 8 229 778,63 PLN.