16 Listopad 2011

14 października  o godz. 10.00 odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie trzecie w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kępnie.
Podczas posiedzenia Rada podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w realizacji programu specjalnego realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie pn „Ster na pracę”, w zakresie zwiększenia liczby uczestników programu celem zagospodarowania powstałej nadwyżki środków Funduszu Pracy przyznanych z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
Ponadto, członkowie Rady zostali zapoznani z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy na koniec m-ca października 2011 r., którą w formie prezentacji multimedialnej  przedstawiła dyrektor PUP w Kępnie Jolanta Kubiak, a także ze stopniem realizacji programów dofinansowanych ze środków Funduszu Pracy:
-przyznanych dla powiatu kępińskiego w ramach algorytmu,
-dodatkowo pozyskanych:

• z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej na 2 programy pn.: „Ster na pracę”, i „Odrodzony potencjał”,
• z Europejskiego Funduszu Społecznego na program pn.: „Krok do sukcesu”.

W trakcie wolnych wniosków członkowie Rady dyskutowali nad potrzebą zmiany przepisów prawa w celu podjęcia bardziej radykalnych działań w zakresie likwidacji na rynku pracy tzw. „szarej strefy” oraz coraz większych obciążeń powiatów nowymi zadaniami w sytuacji malejących ich dochodów.