02 Czerwiec 2010

Z inicjatywy komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie 31 maja br. odbyła się narada dotycząca problematyki narkotykowej.
Do sali sesyjnej Starostwa przybyli  przedstawiciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu kępińskiego a także straży miejskiej, policji oraz starostwa.
W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze CBŚ z Poznania, którzy odpowiadali zebranym na  najbardziej nurtujące pytania  w ramach zagadnienia dotyczącego poprawy „Bezpieczeństwa w szkole", szczególnie w zakresie przeciwdziałania patologii narkomani.
Dużo uwagi poświęcono ogólnie dostępnym środkom i ich legalnej sprzedaży w sklepach które niestety pojawiły się także na lokalnym rynku. Zwrócono uwagę na obowiązujące w tym zakresie prawo. W związku z dużą rangą problemu postanowiono kontynuowanie spotkania i organizowanie szkolenia wśród rad pedagogicznych, rodziców i uczniów.