28 Maj 2013

Dzień 27 maja uchwalony został przez Sejm RP w 2000 roku DNIEM SAMORZĄDOWCA. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi po upadku komunizmu wyborami do samorządu terytorialnego. Z tej okazji Starosta Kępiński – Włodzimierz Mazurkiewicz zaprosił szefów samorządów gminnych z terenu powiatu kępińskiego na spotkanie do KLUBOKAWIARNI „FILIŻANKA” (Kępno, ul. Sienkiewicza) prowadzonej przez Spółdzielnie Socjalną POMOST.

W spotkaniu udział wzięli Włodzimierz Mazurkiewicz - Starosta Kępiński, Ryszard Dachowski - Wicestarosta Kępiński, Aniela Kempa - Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Bogumiła Lewandowska – Siwek – Wójt Gminy Baranów, Roman Wojtysiak – Wójt Gminy Bralin, Witold Jankowski - Wójt Gminy Łęka Opatowska, Bożena Henczyca – Wójt Gminy Perzów, Czesław Balcerzak – Wójt Gminy Rychtal oraz Grzegorz Hadzik – Wójt Gminy Trzcinica.

Przy symbolicznej filiżance kawy, Starosta złożył na ręce Pani Burmistrz oraz Wójtów listy gratulacyjne, prosząc o przekazanie ich wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym z poszczególnych gmin: „Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym wyrazy uznania za dotychczasową trudną, ale twórczą pracę. Dzięki Państwa zaangażowaniu w „małych ojczyznach” systematycznie tworzy się społeczeństwo obywatelskie, a podejmowane inicjatywy przyczyniają się do lepszego bytu mieszkańców i wszechstronnego rozwoju lokalnego. Silne i nowoczesne gminy to także silny i nowoczesny powiat, za co szczególnie dziękuję. Życzę samych dobrych pomysłów, wielu sukcesów oraz tego, aby Wasze wysiłki były zawsze zauważone i doceniane przez mieszkańców wspólnot lokalnych”.

W spotkaniu gościnnie uczestniczyła także Pani Zuzanna Czworowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która jednocześnie pełni funkcję prezesa Spółdzielni Socjalnej POMOST. Przedstawiła ona informacje na temat działalności spółdzielni, zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia POMOST-u oraz nakreśliła plany na przyszłość. Zachęcała także do współpracy gminy z terenu powiatu kępińskiego.

Spotkanie to było także znakomitą okazją do dyskusji na tematy bieżące. Starosta zaproponował kolejne wspólne wystąpienie do ministra transportu w sprawie budowy obwodnicy Kępna. Pomysł zyskał aprobatę wszystkich uczestników. Rozmawiano również o terminarzu imprez powiatowo – gminnych m.in. o dożynkach czy Turnieju Wsi.

Samorządowcy uznali, że tego typu spotkania, w celu wymiany informacji są korzystne i należy je kontynuować.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.