17 Grudzień 2010

14 grudnia 2010 r. w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się spotkanie nowych władz powiatu z Burmistrzem, Wójtami oraz Przewodniczącymi poszczególnych gmin. Celem spotkania było wzajemne poznanie się nowych władz poszczególnych samorządów, wymiana uwag i doświadczeń. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz zadeklarował ścisłą współpracę samorządów w zakresie gospodarczym, kulturalnym i sportowym oraz innych dziedzin w miarę potrzeb.

Dla wszystkich jednostek problemem dnia dzisiejszego jest  „akcja zima”. Początek zimy bardzo utrudnił nam normalne funkcjonowanie, dlatego należy wypracować lepsze zasady współdziałania celem usprawnienia i likwidacji utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wszystkie samorządy po dyskusji zaakceptowały propozycję, że po podsumowaniu  „akcji zima 2010/11” spotkają się ponownie celem wypracowania  lepszych zasad na przyszłe sezony zimowe.

Pani Burmistrz oraz Wójtowie omawiali również sprawy gospodarcze m. in. realizacji inwestycji „Zakład Zagospodarowania Odpadów” w miejscowości Olszowa, realizowanej przez spółkę „INWESTOR”. Sprawą realizacji zainteresowanych jest łącznie 13 gmin. Poruszono również sprawę opracowania nowej Strategii Rozwoju Powiatu Kępińskiego na lata 2011-2013 z perspektywą do 2015 r., w której winny znaleźć się zadania służące mieszkańcom powiatu kępińskiego.

Na zakończenie Starosta Kępiński jeszcze raz zaprosił wszystkie samorządy z powiatu kępińskiego i zaproponował aby takie spotkania odbywały się kilka razy w roku.