03 Październik 2011
Najmłodsi uczniowie z Zespołu Szkól Specjalnych w Kępnie uczestniczyli w „Święcie pieczonego ziemniaka”. Niecodzienna lekcja odbyła się w ogrodzie państwa Latusek w Krążkowych.
Celem imprezy było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych, stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych, interakcje i współpracy pomiędzy dziećmi młodszym i starszymi, podkreślenie znaczenia uczestnictwa, wysiłku i satysfakcji bardziej niż zwycięstwa, wykazanie się pomysłowością oraz twórczym działaniem, zintegrowanie dzieci oraz rodziców poprzez aktywną współpracę a także poszerzenie wiedzy ucznia na temat ziemniaków, ich cech i przeznaczenia poprzez oglądanie i wysłuchanie informacji oraz praktyczne działanie.

Zajęcia miały także charakter terapeutyczny. Wychowawcy kl I-III, IV-Vi, wykorzystały wielorakość faktur : kora, liście, płatki, owoce, ziemia, woda w celu stymulacji polisensorycznej.
Swoją obecnością zaszczycili uroczystość przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Policjanci  przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Atrakcją dla wszystkich był pokaz porozumiewania się przez krótkofalówkę oraz możliwość „przymierzenia” się do roli Policjanta.  Głowna rolę odegrała maskotka „Wielkopolski Pyrek”.
Można było tez podziwiać ziemniaczane „stworki” wykonane przez dzieci. Na koniec imprezy ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni świata.