14 Czerwiec 2010

„Czasu zatrzymać nie sposób. A przecież jeszcze nie tak dawno, z drżeniem serca, wchodziliśmy do tej szkoły po raz pierwszy. To tutaj, w jej murach przeżywaliśmy swoje sukcesy i porażki, tutaj zawiązywały się nici przyjaźni” Przewodniczący Komitetu Zjazdowego – Krzysztof Rudziński.

W dniach 12-13 czerwca 2010r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie odbył się VI  zjazd Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Marcina w Kępnie w intencji absolwentów, wychowanków, pedagogów i pracowników szkoły. Następnie na placu szkolnym uczestnicy zjazdu stawili się na okolicznościowym apelu, który był momentem wzruszeń i powrotu do przeszłości. Dyrektor LO Nr I Danuta Stefańska mówiła o uroczystości jako” spotkaniu zamykającym wymierny etap rozwoju i pracy liceum. Minęło 90 lat znaczących sukcesów, ale też i chwil niepokoju. Choć nie zwątpienia. Wraz z gronem pedagogicznym staramy się w naszej szkole tworzyć środowisko przyjazne uczniom i ich rodzicom, przyjazne nauczycielom”. Pani Dyrektor złożyła podziękowania władzom Powiatu Kępińskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu za to, że w chwilach chwały i w  chwilach trudnych dzielnie wspierały społeczność szkolną. Swoje gratulacje przekazał obecny na uroczystości Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel. Starosta życzył uczestnikom powrotu do czasu w którym spędzili oni najpiękniejsze lata swojej młodości i edukacji. Gratulował dużej frekwencji podkreślając iż uczestnictwo w zjeździe świadczy o tym, że szkoła dobrze zapisała się w pamięci byłych uczniów.
 Uczestnicy zjazdu mieli możliwość zwiedzenia okolicznościowej wystawy w gmachu LO oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat szkoły i miasta. W godzinach wieczornych rozpoczął się „Bal Absolwentów” a następnego dnia na dziedzińcu szkoły piknik szkolny. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. Z okazji zjazdu wydana została monografia pt „Dzieje Gimnazjum i Liceum w Kępnie (1920-2010). Dzięki inicjatywie komitetu Organizacyjnego powołano do życia „Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie”