19 Lipiec 2011
18 lipca Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz i Wicestarosta Ryszard Dachowski podpisali umowę określająca warunki i wysokość dofinansowania kosztów działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi ze środków PFRON z Dyrektorem Caritas Diecezji Kaliskiej ks. Sławomirem Grześniakiem.
Umowa dotyczy rozpoczęcia działalności WTZ przez Caritas Diecezji Kaliskiej od 01 września br.
Powiat przeznacza środki finansowe PFRON  i powiatu na działalność Warsztatu przyznawane według algorytmu natomiast Caritas zobowiązuje się do wyposażenia pomieszczeń w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć przez niepełnosprawnych uczestników. Umowa również zabezpiecza pobyt dotychczas korzystających z rehabilitacji osób niepełnosprawnych – obecnych uczestników WTZ – dla nich zmieni się tylko jednostka prowadząca.
Obecni pracownicy WTZ mogą składać podania o pracę  do Caritas Diecezji Kaliskiej