17 Grudzień 2010

W dniu 14 grudnia 2010 r. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz,  gościł Komendantów - Wojskowych Komend Uzupełnień z Ostrowa Wielkopolskiego -  ppłk Józefa Widlarza   i   Kalisza  w osobie ppłk Andrzeja Krupińskiego.

Celem wizyty było zapoznanie się nowego Komendanta ze Starostą i nowym terenem odpowiedzialności.

Po przeszło 40 latach podległości w sprawach wojskowych  Powiatu Kępińskiego pod Komendę w Ostrowie Wlkp., z  nowym  rokiem będziemy podlegać pod Komendę w Kaliszu.

Komendant WKU ppłk J. Widlarz złożył na ręce Starosty podziękowania dla Starostwa i urzędów gmin z naszego Powiatu  za wzorową współpracę w sprawach obronnych i życzył podobnej współpracy z Komendą w Kaliszu.

Pan płk. A. Krupiński krótko nakreślił zadania WKU w nowym roku, organizację kwalifikacji wojskowej i zmiany w dokumentacjach obronnych.