12 Grudzień 2016

Powiat Kępiński znalazł się w gronie laureatów konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” ogłoszonego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Nagroda w wysokości 5.000,00 złotych przyznana została przez kapitułę konkursu za cykl publikacji wydanych przez Powiat Kępiński, podkreślających walory historyczno-przyrodniczo-kulturalne naszego regionu.

Na przestrzeni ostatnich lat Powiat Kępiński pod swoim szyldem wydawniczym wydał takie pozycje jak: „Drewniane kościoły powiatu kępińskiego”, „Z dziejów pszczelarstwa w powiecie kępińskim”, „Pałacyki i dworki powiatu kępińskiego”, „Przyroda powiatu kępińskiego cz. I Roślinność”, „Przyroda powiatu kępińskiego cz. II Zwierzęta”, „Tutaj także jest Wielkopolska – historyczno – kulturalno – przyrodniczy dorobek Powiatu Kępińskiego”, „Niepodległościowe podziemie w powiecie kępińskim w latach 1945-1956”.  Wszystkie wyżej przytoczone publikacje spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego regionu i nie tylko. Informacje o kępińskich publikacjach docierają do Starostwa Powiatowego również zza granicy. Wydane publikacje niejednokrotnie stają się przyczynkiem do rozwoju kolejnych inicjatyw czy projektów.

Nagrodę pieniężną przyznaną w ramach konkursu Powiat Kępiński planuje przeznaczyć na wydanie kolejnych publikacji wzbogacających istniejący zbiór promujący nasz region.