21 Kwiecień 2010

Zespół  Szkół Specjalnych w Kępnie wraz z organem prowadzącym szkołę, Starostwem Powiatowym w Kępnie  wystąpił z wnioskiem do Wojewody Wielkopolskiego na zakup pomocy do miejsca zabaw w szkole w ramach realizowanego programu rządowego „ Radosna Szkoła  ”.
 Wniosek został pozytywnie zaopiniowany i ZSS w Kępnie otrzyma wnioskowaną kwotę na zakup pomocy do integracji zmysłowej i stymulacji wielozmysłowej a zarazem do odpoczynku .
 Sale, w których obecnie realizowane są zajęcia z nauczania zintegrowanego posiadają miejsca do nauki, zorganizowane są kąciki tematyczne służące do nauki przez zabawę, manipulację, konstrukcję. Wydzielone jest miejsce do odpoczynku i wyciszenia, klasy posiadają dywaniki, miękkie fotele.
Zakupione pomoce pozwolą uzupełnić salę w specjalistyczny sprzęt,  gdzie dzieci będą mogły zaspokoić swoją naturalną potrzebę ruchu. Z doświadczenia  wiadomo, jak bardzo potrzebna jest realizacja tych potrzeb, bowiem przez ruch poznajemy świat. Uczniowie  szkoły mają ograniczoną swobodę ruchu ze względu na dysfunkcje jakie posiadają, są i tacy, którzy w ogóle się  nie poruszają. To dla nich taka sala zabaw w pełni wyposażona stanowić będzie szansę na zdobycie doświadczeń, wrażeń, jakich jeszcze nie przeżyli.