11 Luty 2010

9 lutego w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Szkół Ponadgimnazjalnych .
Ideą konkursu jest poszerzanie znajomości języków obcych poprzez śpiew. Występy młodych piosenkarzy - biorąc pod uwagę dobór repertuaru, prezentację, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny oceniało jury w składzie : Przewodniczący Andrzej Jóźwik Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie, Irena Dohnke z LO Nr I w Kępnie, Radosław Słowiński z  ZSP Nr 1 w Kępnie, Ewa Brajer z ZSP Nr 2 w Kępnie oraz Alicja Gawińska ZSP w Słupi pod Kępnem.
Do tegorocznego, jedenastego już przeglądu piosenki, zgłosili się soliści i zespoły ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Laureatem festiwalu został Jarosław Kula  z LO Nr I w Kępnie, który zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu podium stanęły: Longina Maryniak z LO Nr I w Kępnie i Jolanta Orszulak z ZSP Nr 2 w Kępnie.  Nagrody za trzecie miejsce powędrowały do Mariusza Michalskiego z ZSP Nr 1 w Kępnie, Zuzanny Gogół z LO Nr I w Kępnie oraz Justyny Rybczyńskiej z ZSP w Słupi pod Kępnem.