10 Czerwiec 2011

W Starostwie Powiatowym w Kępnie w sali sesyjnej odbyło się podsumowanie na szczeblu powiatowym XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności służb ratowniczych szczególnie straży pożarnej. Istotne jest pokazanie znaczenia pracy strażaka dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi.

Komisja konkursowa w składzie:
Pan Eugeniusz Grzesiak -  Przewodniczący
Pani Ewa Tyra - Członek
Pan Tadeusz Witkowski - Członek

oceniała ogółem 80 prac. i  przyznała nagrody w kategoriach wiekowych następującym uczniom:

I grupa wiekowa 6 - 8 lat
1.Amelia Stężalska Szkoła Podstawowa w Bralinie
2.Wiktoria Michalska Szkoła Podstawowa w Wielkim Buczku
3.Kacper Derdak Szkoła Podstawowa w Trzebieniu
4.Kamil Krowiarz Przedszkole w Perzowie
II grupa wiekowa 9 - 12 lat
1.Weronika Owczarek Szkoła Podstawowa w Opatowie
2.Patrycja Jerczyńska Szkoła Podstawowa w Słupi pod Kępnem
3.Oskar Widański Szkoła Podstawowa w Bralinie
4.Kamil Derdak Szkoła Podstawowa w Trzebieniu
5.Maciej Gawlik Szkoła Podstawowa w Opatowie
III grupa wiekowa 13-16 lat
1.Tomasz Gawlik Zespół Szkół w Laskach (Gimnazjum w Laskach)
2.Wiktoria Kłobus Gimnazjum w Rychtalu
3.Paweł Mikisz Zespół Szkół w Laskach (Gimnazjum w Laskach)
4.Klaudia Woźniak Zespół Szkół w Laskach (Gimnazjum w Laskach)

Dodatkowo Komisja konkursowa wyróżniła również pracę Julii Pliszki ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku.

Prace dzieci zostały przesłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Trzech reprezentantów naszego Powiatu zostało wyróżnionych na szczeblu wojewódzkim.
W najmłodszej grupie wiekowej, tj. dzieci w wieku 6 - 8 lat praca Kamila Krowiarza z Przedszkola z Perzowa została oceniona najwyżej - Kamil zajął I miejsce.  Z kolei Wiktoria Michalska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku zajęła miejsce IV.
W II grupie wiekowej, tj. dzieci w wieku 9 - 12 lat Oskar Widański ze Szkoły Podstawowej z Bralina zajął miejsce V.

Osiągnięcia te są tym bardziej cenne, że prace Kamila, Wiktorii i Oskara zostały wybrane spośród 172 prac nadesłanych do Poznania.

Komisja konkursowa szczebla wojewódzkiego przesłała ich prace do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej odbędzie się niebawem, bo w połowie czerwca.
Trzymamy kciuki za Was. Mam nadzieję, iż Wasze pracę będą ponownie nagrodzone i zostaną wykorzystane do projektowania materiałów promocyjnych opracowywanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Do konkursu dzieci przygotowały:
Danuta Wieczorek z Zespołu Szkół w Laskach
Magdalena Tomalik z Gimnazjum w Rychtalu