21 Kwiecień 2011

Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Pływaniu
W dniu 18 kwietnia 2011r. na pływalni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Pływaniu – XII Licealiada 2010/2011.
Mistrzostwa przeprowadzono w następujących konkurencjach:
Sztafety:
• 10 x 25 m dziewcząt
• 10 x 25 m chłopców
Indywidualnie (dziewczęta i chłopcy):
• 50 m stylem grzbietowym,
• 50 m stylem dowolnym na piersiach,
• 50 m stylem klasycznym.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem Andrzej Tyra, który życzył wszystkim uczestnikom zdrowej, sportowej rywalizacji. Zawody prowadził Powiatowy Koordynator ds. Sportu Adam Kłodnicki. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły ponadgimnazjalne powiatu kępińskiego: Liceum Ogólnokształcące Nr I  w Kępnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie i gospodarze: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem.

Wyniki zawodów:
Sztafety:
10 x 25 m dziewcząt:
I miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem w składzie: Paulina Cierlak, Wioletta Kuch, Paulina Kula, Krystiana Kłosińska, Marzena Walczak, Natalia Kucharska, Agnieszka Berska, Weronika Górecka, Katarzyna Jentsch i Joanna Pośpiech w czasie 3 min. 43,94 sek.
II miejsce – zajęło Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie (4 min. 10,20 sek.)
III miejsce – zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie (4 min. 25,97 sek.)

10 x 25 m chłopców:
I miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem w składzie: Rafał Góra, Maciej Klofta, Dawid Mania, Mateusz Grzegorek, Patryk Troska, Adrian Jeziorny, Sławomir Pośpiech, Rafał Szmalenberg, Szymon Mencel i Karol Małyska w czasie 2 min. 43,62 sek.
II miejsce – zajęło Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie (2 min. 59,62 sek.)
III miejsce – zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie (3 min. 10,50 sek.)

Indywidualnie:
na 50 m stylem grzbietowym dziewcząt:
I miejsce zajęła Marta Tomaszewska z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Kępnie w czasie 52,78 sek.
II miejsce –  Weronika Górecka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (53,90 sek.)
III miejsce – Aleksandra Pietras z Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie (55,16 sek.)

na 50 m stylem dowolnym dziewcząt:
I miejsce
zajęła Joanna Pośpiech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem w czasie 46,41 sek.
II miejsce – Paulina Kula z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (47,00 sek.)
III miejsce – Joanna Chrapek z Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie (48,58 sek.)

na 50 m stylem klasycznym dziewcząt:
I miejsce
zajęła Paulina Cierlak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem w czasie 55,06 sek.
II miejsce – Justyna Julkiewicz z Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie (56,84 sek.)
III miejsce –  Natalia Kucharska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (57,43 sek.)

na 50 m stylem grzbietowym chłopców:
I miejsce zajął Szymon Mencel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem w czasie 41,34 sek.
II miejsce –  Rafał Szmalenberg z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (42,35 sek.)
III miejsce –  Fabian Jerczyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (45,99 sek.)

na 50 m stylem dowolnym chłopców:
I miejsce zajął Sebastian Kitzol z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem w czasie 32,03 sek.
II miejsce –  Sebastian Kluczyński z Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie (32,12 sek.)
III miejsce –  Łukasz Szlezynger z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (34,44 sek.)

na 50 m stylem klasycznym chłopców:
I miejsce zajął Rafał Żłobiński z Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie w czasie   48,95 sek.
II miejsce –  Karol Podyma z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem (51,27 sek.)
III miejsce –  Sebastian Kluczyński z Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie(52,81 sek.)

Dekoracji zwycięzców dokonali Wicestarosta Kępiński Ryszard Dachowski i  dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem Andrzej Tyra.
Na koniec zgodnie z tradycją zawodnicy ze zwycięskich sztafet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem wrzucili swoich trenerów Zofię Michalczyk (drużyna dziewcząt)  i Łukasz Gruszkę (drużyna chłopców) w ubraniach do wody.