17 Luty 2010

W dniu 10.02.2010 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyła się Narada Roczna podsumowująca działalność KP PSP za rok 2009. W spotkaniu oprócz funkcjonariuszy komendy uczestniczył przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego – mł. bryg. Robert Klonowski, Wicestarosta Kępiński Zenon Kasprzak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kępińskiego – Franciszkiem Trąpczyńskim, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele instytucji i służb współpracujących, a także działacze ZOSP szczebla wojewódzkiego i powiatowego.
W trakcie narady  funkcjonariusze str. Wojciech Głowik oraz str. Piotr Kanclerz złożyli uroczyste ślubowanie. Srebrnym Medalem za „Długoletnią Służbę odznaczony został  asp. sztab Roman Dębsk. KP PSP w Kępnie uhonorowana została Medalem Zbiorowym za „Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” – medal odebrał z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego LOK w Ostrowie Wlkp. Czesława Cala Komendant Powiatowy st. kpt. Wojciech Grabarek. Na zakończenie pożegnano Powiatowego Kapelana Strażaków ks. Eugeniusza Walczaka, który swą dalsza posługę kapłańska będzie pełnił poza powiatem kępińskim.
więcej informacji: www.straz.kepno.com.pl