19 Kwiecień 2011
11 kwietnia 2011 roku w siedzibie biblioteki powiatowej miało miejsce rozstrzygnięcie III edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego szkół ponadgimnazjalnych. W finale wzięło udział 12 najlepszych uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych.
Głównym organizatorem a zarazem przewodniczącym komisji konkursowej był Marek Koliński – doradca metodyczny z matematyki. Konkurs połączony był  z warsztatami dla uczniów „Magiczne liczby”, które przeprowadziły nauczycielki ZSP Nr 1 w Kępnie Katarzyna Grabicka i Sylwia Waliszewska. Zwycięstwo w konkursie odniósł Kamil Ignasiak (LO Nr I), II miejsce zdobył Patryk Pyt (ZSP Nr 1) a III Zuzanna Grzeżółka (LO Nr I).
Nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe wręczył Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz oraz Kierownik WOKSiP Andrzej Jóźwik.