13 Kwiecień 2011

W dniu 12.04.2011r. odbyło się spotkanie Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza i Kierownika PCPR  Zuzanny Czworowskiej z orgnizacjami pozarządowymi z terenu powiatu kępińskiego.
Spotkanie dotyczyło realizowanego przez powiat zadania p.n. dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 25 czerwca 2002 roku w sprawie określenia zadań, które mogą być finansowane ze środków PFRON o dofinansowanie zadań z zakresu organizacji sportu, kultury ,turystyki i rekreacji  mogą  ubiegać osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jeżeli:
- prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 2 lat przed dniem złożenia wniosku;
- udokumentują zapewnienie odpowiednich warunków technicznych i lokalowych dla osób niepełnosprawnych;
- zabezpieczą wkład własny w przedsięwzięcie – minimum 40% wartości zadania.

Wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON składane są w terminie do 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadania.
W 2010 roku wnioski złożyło 6 organizacji tj. Kępińskie Stowarzyszenie Wsparcia Rodziny "JULIA", Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kępnie, Polski Związek Niewidomych Koło w Kępnie, Całodzienny Klub Seniora i Środowiskowy Dom Samopomocy przy MGOPS w Kępnie oraz Kępiński Klub AMAZONKI.
Po otrzymaniu informacji o przyznanych środkach PFRON na rok 2011 dla powiatu kępińskiego oraz po podjęciu w marcu br. stosownej Uchwały Rady Powiatu Kępińskiego w tej sprawie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiło propozycję podziału środków, którą Starosta Kępiński ostatecznie zaakceptował przyznając dofinansowanie do sześciu zadań na ogólną kowtę 18.890 zł.
Podczas spotkania przedstawiciele ww. organizacji podpisali umowy na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu organizacji różnego rodzaju imprez i wyjazdów dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kępińskiego.
Starosta Kępiński wraz z Kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie serdecznie zapraszają  wszystkie organizacje pozarządowe spełniające warunki do składania wniosków o dofinansowanie organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych do 30 listopada bieżącego roku  na realizację zadań w 2012 roku. Szczegółowych informacji udziela pracownik PCPR w Kępnie: Pani Lidia Żurecka – Specjalista Pracy z Rodziną tel. 62 79 12282