31 Sierpień 2011

Skorzystaj z Akcji 1.2. - jest dofinansowanie do zdobycia!

W związku z tym, że Akcja 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe w 2011 roku wciąż dysponuje środkami finansowymi, zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie. Najbliższe terminy składania wniosków upływają 1 września oraz 1 listopada 2011 roku. Dzięki dostępnym środkom finansowym Akcja 1.2. umożliwi młodym ludziom wdrażanie i kontynuację wypracowanych przez nich dobrych praktyk na rzecz społeczności lokalnych.
Szansę na dofinansowanie mają przede wszystkim projekty:
• młodzieżowe, które zostały zainicjowane, przygotowane i realizowane przez grupę młodych ludzi w kraju lub we współpracy z grupami z zagranicy;
•składane przez grupy nieformalne, organizacje i instytucje, które po raz pierwszy wnioskują o dofinansowanie w ramach programu „Młodzież w działaniu”;
•składane przez organizacje młodzieżowe, które dopiero rozwijają swoją działalność;
•projekty w najwyższym stopniu wpisujące się w cele i priorytety programu oraz Akcji 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe.

Kto może być wnioskodawcą projektu:
-  nieformalna grupa młodzieży,
- organizacja/instytucja, np.: stowarzyszenie, fundacja, towarzystwo, Ochotnicza Straż Pożarna, uczniowski klub sportowy, parafia, dom kultury, inne placówki kultury, np. biblioteka, ośrodek pomocy społecznej, struktura organizacyjna Ochotniczych Hufców Pracy, struktura samorządu lokalnego (gmina, miasto, powiat) występująca najczęściej jako organizacja wspierająca, szkoła (lub inna placówka oświatowa, np. bursa).
Jaki powinien być projekt?

Lokalny - projekt musi odnosić się do życia społeczności lokalnej, w której mają miejsce działania młodych ludzi. Powinien zmieniać coś w lokalnej rzeczywistości, odpowiadać na potrzeby najbliższego środowiska i poprawiać jakość życia członków lokalnej społeczności. Mile widziane jest zaangażowanie i wsparcie lokalnych samorządów i organizacji.
Innowacyjny - projekt powinien być czymś nowym dla jego autorów i realizatorów oraz dla społeczności lokalnej, w której działają. Powinien pomagać w zdobywaniu nowych umiejętności i doświadczeń zarówno realizatorom, jak i odbiorcom ich działań.
Włączający młodzież z mniejszymi szansami - projekt powinien aktywnie i bezpośrednio włączać w działania osoby, które z różnych przyczyn (społecznych, zdrowotnych, ekonomicznych) mają mniejsze szanse – najważniejsze jest, aby ich zaangażowanie było prawdziwe i aby mogły wykazać się inicjatywą w działaniach projektowych.
Mieć wymiar europejski - projekt powinien wspierać proces edukacji młodych ludzi oraz wzbogacać ich wiedzę o kontekst europejski/międzynarodowy.

Szczegółowe informacje na temat programu Młodzież w działaniu oraz akcji 1.2 Inicjatywy Młodzieżowe znajdują się na stronie: http://www.mlodziez.org.pl/

W celu zapoznania się z projektami, które otrzymały wsparcie w ramach programu Młodzież w działaniu zapraszamy na stronę: http://www.mlodziez.org.pl/dofinansowalismy

Nazwa pliku Pobierz
mlodziez.jpeg pobierz