28 Kwiecień 2022
Uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
Powiatowy Konkurs Recytatorski

I Powiatowy Konkurs Recytatorski odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu i poświęcony był twórczości Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mroczeniu we współpracy z Powiatem Kępińskim.

W konkursie udział wzięło 27 uczniów ze szkół powiatu kępińskiego. Każdy uczestnik przygotował po jednym utworze każdego z autorów.  Występy uczniów oceniali przedstawiciele Kępińskiego Klubu Literatów, natomiast w komisji zasiedli Ewa Maciejewska, Piotr Wieczorek oraz przewodnicząca Renata Admaska.

Na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się Julia Zamojska SP 2 Kępno oraz Maja Olbrych SP Mroczeń.
Drugie miejsce zajęły Maja Smolis SP 2 Kępno i Jagoda Lipińska ZS Mroczeń
Na trzecim miejscu znalazła się Wiktoria Rybczyńska SP Bralin oraz Alicja Wylęga SP Łęka Mroczeńska.
Wyróżnienia przyznano Zofii Ratajszczak SP 1 Kępno, Leny Głąbowskiej SP Drożki i Zuzanny Gierak SP Krążkowy.

Swoimi występami konkurs uatrakcyjnili Marek Kowalski i szkolny zespół Wężyk Band.