28 Czerwiec 2010
25 czerwca we wszystkich szkołach w kraju, w tym również w placówkach prowadzonych przez powiat kępiński odbyły się apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2009/2010. Szczególną oprawę miała uroczystość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem. Po 42 latach pracy pedagogicznej i 20 latach na stanowisku dyrektora z dniem 1 września przechodzi na emeryturę  Pan Czesław Wardęga. Wieloletniego pedagoga i dyrektora żegnały władze samorządowe ze Starostą Jerzym Trzmielem na czele, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele wielu zakładów  i instytucji współpracujących z placówką. Wzruszająca uroczystość, liczba złożonych podziękowań i odśpiewane na koniec gromkie 100 lat są wyrazem uznania dla osoby i wyników pracy dyrektora Czesława Wardęgi.
Dziękując jeszcze raz za wiele lat pracy, zaangażowanie i poświęcenie dla dobra prowadzonej szkoły życzymy zdrowia, spokoju i aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz. Natomiast wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom  oświaty w związku z zakończeniem roku szkolnego życzymy udanych i słonecznych wakacji.