• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail

W powiecie kępińskim dominują tereny równinne, przez co idealnie nadają się do uprawiania turystyi rowerowej i pieszej. Obszar powiatu jest niezwykle interesujący pod względem przyrodniczym oraz architektury zabytkowej.

Dużą atrakcją terenów Powiatu Kępińskiego są liczne zabytki:

Bujna przyroda powiatu:

krajobraz KępnaPowiat Kępiński oferuje niesamowite atrakcje dla miłośników przyrody. Szczególnie ciekawe są liczne rezerwaty przyrody, np. Rezerwat "Studnica" w gminie Rychtal, w którym drzewa świerkowe osiągają wysokość nawet 40 m i średnicę ponad 100 cm.

Rozległe tereny leśne Powiatu są także niesamowicie bogatym miejscem obserwacji dla miłośników zwierząt. Spotkać tam można między innymi: sarny, daniele, jelenie, dziki, zające, lisy, kuny, żbiki, jeże, wiewiórki, borsuki oraz kuropatwy.

Dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych:

Oznakowanie szlaków rowerowychLiczne ścieżki rowerowe i piesze zachęcają do aktywnego zwiedzania najbliższych okolic i nie tylko. Warta choćby kilku słów jest Transwielkopolska Trasa Rowerowa (TTR), która przebiega południkowo łącząc najdalej wysunięte na północ i południe części województwa wielkopolskiego. Należy do Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Trasa została podzielona na dwa odcinki: północy oraz południowy. Ten drugi przecina powiat kępiński - łącznie liczy on 280 km i  biegnie od Poznania aż do Siemianic. Całość trasy wiedzie głównie mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi, niektóre fragmenty są poprowadzone drogami piaszczystymi.

Gdzie się zatrzymać?

Turysci nie muszą się niczego obawiać jesteśmy dobrze przygotowani na przyjęcie gości. W każdej z naszych gmin znajdziecie Państwo miejsce, w którym będziecie mogli spokojnie wypocząć i dobrze zjeść. W zależności od lokalizacji w której się znajdziecie zapraszamy do naszych ośrodków wypoczynkowych, hoteli, zajazdów i restauracji oraz barów.  Osoby preferujące wypoczynek pod namiotem także znajdą swój zakątek.

Zapraszamy do zapoznania się z bazą noclegową na terenie Powiatu Kępińskiego
Możemy zaoferować zróżnicowane standardy zakwaterowania

do góry