• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail

Zdjęcie uczniów na siłowniBudowa sali gimnastycznej o łącznej powierzchni użytkowej 1.895,1 m2 i pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie oraz zakup niezbędnego wyposażania sali nierozerwalnie związanego z budynkiem zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Zaprojektowany budynek sali gimnastycznej został połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Dla uczniów zaprojektowano cztery przebieralnie ze wspólnymi węzłami sanitarnymi. Dodatkowo przystosowano natryski i WC dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajduje się również siłownia oraz sala do aerobiku.

W związku z tym, że wraz z pojawieniem się sali zaistniała możliwość przeprowadzania sportowych zawodów szkolnych, wykonano trybuny na 108 miejsc siedzących. Głównym celem projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego było wyrównanie szans w dostępie do edukacji pomiędzy uczniami z obszarów wiejskich i miejskich oraz poprawa dostępu lokalnej społeczności do podstawowej infrastruktury sportowej.

Projekt „Budowa Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie” wpisuje się Priorytet III Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego „Rozwój lokalny”, Działanie 3.5 „Lokalna infrastruktura społeczna i Podziałanie 3.5.1. „Lokalna infrastruktura edukacyjna i sportowa” .

Powiat Kępiński otrzymał w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego środki w wysokości 3.026 733,11 zł.

do góry