Strona główna Rozwój Inwestycje Inwestycje dofinansowane ze środków zewnętrznych Inwestycyjne Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie

Tytuł projektu

„Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie”

Współfinansowanie zadania

Zadanie realizowane przy udziale dotacji celowej z budżetu państw.

Beneficjent

Powiat Kępiński

Zakres rzeczowy

W efekcie realizacji zadania w 2017 roku wykonane zostały roboty budowlane związane z rozbudową bloku operacyjnego wraz z zapleczem przy SPZOZ w Kępnie.

Zakres prac objął roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe w obrębie I i II piętra obiektu szpitalnego oddanego do użytku w 2012 roku                    w szczególności:

• w zakresie robót budowlanych i instalacyjnych wykonano: windę szpitalną, windy towarowe, wentylację grawitacyjną, ścianki działowe, sufity podwieszane, izolacje dachu i poddasza, tynki i okładziny ścienne, podłoża i posadzki, okna wewnętrze, drzwi, instalacje teletechniczne, instalacje elektryczne, instalacje wodno-kanalizacyjne, instalacje grzewczą, wentylację, klimatyzację, gazy medyczne.
  • w zakresie robót wykończeniowych (w zależności od pomieszczenia) wykonano posadzki z termozgrzewalnej PCV, płytek ceramicznych, płytek gresowych, posadzki przemysłowe wykończone poliuretanami żywicą poliuretanową, pokrycie ścian farbami lateksowymi, poliuretanowymi, PCV termozgrzewalnym lub płytkami ceramicznymi, wykonanie sufitów w tym sufitów laminarnych/sufitów higienicznych szczelnych o własności ISO3,              z płyt metalowych z wypełnieniem z twardej wełny mineralnej/typ krawędzi Clip-in, sufitów pokrytych farbą lateksową, kasetonami modularnymi, podwieszonych STG z paro izolacją, płytek GKFI na stelażu stalowym

Wszelkie prace w ramach zadania zostały wykonane i odebrane. Obecnie prowadzone są prace związane z ogłoszeniem postępowania przetargowego na wyposażenie bloku operacyjnego w niezbędny sprzęt medyczny.

Koszt realizacji zadania zgodnie z umową na dofinansowanie projektu

Całkowity koszt realizacji zadania obejmującego roboty budowlane – 4 564 717,96 złotych:

• dotacja celowa z budżetu państwa – 3 605 836,00 złotych
  • wkład własny Powiatu Kępińskiego – 958 881,96 złotych