Strona główna Rozwój Inwestycje Inwestycje dofinansowane ze środków zewnętrznych Inwestycyjne Przebudowa bieżni okrężnej, boiska piłkarskiego i boiska wielofunkcyjnego przy I LO w Kępnie

Tytuł projektu

„Przebudowa bieżni okrężnej, boiska piłkarskiego i boiska wielofunkcyjnego przy I LO w Kępnie,           Kępno, ul. Dąbrowskiego 3”

Współfinansowanie zadania

Projekt zrealizowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska

Beneficjent

Powiat Kępiński

Zakres rzeczowy

W ramach zadania całkowicie został przebudowany kompleks sportowy przy Liceum Ogólnokształcącym nr I w Kępnie obejmuje następujące elementy:

• boisko do piłki nożnej o nawierzchni "sztuczna trawa" i wymiarach: 62 x 36 metrów (pole gry: 58 x 32 metry);
  • boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej umożliwiające rozwój takich dyscyplin jak tenis ziemny, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna;
  • teren lekkoatletyczny - przewidziany do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych składający się z czterotorowej bieżni - okólnej o długości 300 metrów z odcinkiem prostym do biegu na 100 metrów, skoczni w dal (wymiary rozbiegu: 35 x 1,25m), rzutni kulą - pole rzutu kulą.

W ramach zadania inwestycyjnego obiekt w całości został ogrodzony i odwodniony. Ponadto obiekt jest oświetlony i monitorowany.

Koszt realizacji zadania zgodnie z umową na dofinansowanie projektu

Całkowity koszt realizacji zadania –  2 530 277,28 złotych:

• dofinansowanie ze środków FRKF – 764 800,00 złotych
  • wkład własny Powiatu Kępińskiego – 1 765 477,28 złotych