Tytuł projektu

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - utworzenie otwartych stref aktywności przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz przy Domu Pomocy Społecznej w Rzetni.

Współfinansowanie zadania

Zadanie realizowane przy udziale dotacji w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019.

Beneficjent

Powiat Kępiński

Zakres rzeczowy

W ramach przyznanego dofinansowania powstały otwarte strefy aktywności w dwóch lokalizacjach :

1) przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie

2) przy Domu Pomocy Społecznej w Rzetni.

Strefy ulokowano w miejscach ogólnie dostępnych dla lokalnej społeczności.

Każdą ze stref zrealizowano w wariancie podstawowym obejmującym: siłownię plenerową składającą się z sześciu elementów oraz strefę relaksu             w skład, której wchodzą ławki parkowe (po 4 szt. w każdej ze stref), stół do gry w tenisa stołowego (strefa przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych          nr 1 w Kępnie) lub stół do gry w szachy (strefa przy Domu Pomocy Społecznej w Rzetni).

Wyposażenie obiektów dopełniają w obu przypadkach elementy małej architektury: koszt parkowe na odpady, stojak na rowery oraz gra zręcznościowa kółko-krzyżyk.

Koszt realizacji zadania zgodnie z umową na dofinansowanie projektu

Całkowity koszt realizacji zadania –  75 915,60 złotych:

• dofinansowanie ze środków dotacji – 32 400,00 złotych
  • wkład własny Powiatu Kępińskiego – 43 515,60 złotych