Tytuł projektu

„Budowa lądowiska wyniesionego dla śmigłowców ratowniczych wraz z niezbędną infrastrukturą na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie przy ul. Szpitalnej 7”

Współfinansowanie zadania

Zadanie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Priorytet IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii.

Beneficjent

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie

Zakres rzeczowy

Celem zadania jest budowa lądowiska wyniesionego dla śmigłowców ratowniczych na potrzeby funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zakres inwestycji obejmuje budowę ponad dachem szpitala lądowiska wyniesionego o niezależnej od budynku konstrukcji. Jego wymiar to kwadrat o wymiarach 21x21 metrów. Komunikację z płytą lądowiska zapewni winda i klatka schodowa ewakuacyjna. Zarówno do windy, jak i klatki schodowej prowadzić będą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe. Zakres zadania obejmuje również przebudowę istniejącej windy, budowę klatki ewakuacyjnej, montaż sieci i urządzeń potrzebnych do obsługi lądowiska.

Koszt realizacji zadania zgodnie z umową na dofinansowanie projektu

• wartość zadania – 2 715 000,00 złotych
  • dotacja – 2 307 750,00 złotych